Doctoranzi bursieri

În cadrul proiectului sunt sprijiniţi un număr de 71 de doctoranzi din cadrul domeniului fundamental Stiinte economice.

Acestea includ 9 domenii de doctorat:

Economie, Management, Marketing, Finante, Contabilitate, Cibernetica si statistica economica, Informatica economica, Economie si afaceri internationale, Administrarea afacerilor.

După primul an de studii universitare de doctorat grupul ţintă al proiectului a fost la 68 de doctornazi, 3 doctoranzi fiind exmatriculaţi.